your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

verdiana verdiana napisał(a) o A Therapy (4)

Przecież to nie short, tylko reklama. To teraz reklamy też dodajemy do katalogu? :D

4 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Niewidzialne

To mógł być taki dobry film! Pomysł jest fantastyczny! Ale go zepsuto. Tak złej muzyki nie słyszałam w filmie co najmniej od lat 60. No i lubię teatr, ale nie teatr w filmie, a tu mamy scenografię jak z teatru (albo co gorsza ze studia w hali) i skrajnie teatralną grę jednej aktorki (tej od monologu na koniec). Tak się już nawet w teatrze nie gra. W XXI wieku nawet w teatrze gra się realistycznie, a nie przerysowanie. Podobał mi się tylko krojczy.

verdiana verdiana napisał(a) o Motyl. Still Alice (8)

Drodzy Rodzice, badajcie swoje dzieci. Film jest akurat o Alzheimerze, który pojawia się późno, jak u bohaterki, ale istnieje taka demencja naczyniowa, która może się pojawić w młodości, i to u kilkuletnich dzieci. Im wcześniej wystąpi, tym szybciej postępuje. Nie można jej zapobiec. To nieprawda, że czytanie spowalnia wystąpienie demencji. Ale jeśli się o niej wie, można takiej osobie zapewnić kilka naprawdę dobrych lat, zanim choroba rozwinie się na tyle, że nie będzie się już dało nic zrobić. [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Podwójny kochanek

Uwielbiam Ozona! Ale ten film jest jak nie jego. Te obleśne porno sceny mógł sobie darować i zostawić w domyśle.

verdiana verdiana napisał(a) o Ludzkie dzieci (3)

Dziwny film. Nie trzyma się kupy. Po pierwsze. Jest na świecie masa osób, które nigdy nie będą miały dzieci. Jakoś nie rozwalamy świata i nie wyznajemy zasady hulaj dusza, kota nie ma, tylko żyjemy zgodnie ze swoimi ideałami. Po drugie. Przecież ta kobieta w ciąży nie miała dla świata żadnego znaczenia. O co tyle szumu? Gdyby światu zależało na rozmnażaniu ludzi, to przecież od tego jest in vitro. W tym filmie nie ma żadnej akcji. Nic się nie dzieje. Kończy się też nijak.

3 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Jeszcze nie koniec (7)

Tu nie ma żadnego konfliktu. Konflikt oznacza, że obie strony są równymi przeciwnikami i w równym stopniu używają przemocy. Tu jedynym psychopatą jest ojciec, a sąd mu dał prawa do dziecka! W realu niestety jest tak samo.

7 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Tomb Raider (5)

Fajne zdjęcia. I może byłby fajny film, gdyby nie aktorka grająca Larę. Kompletnie tu nie pasuje. Angelina miała wygląd i posturę, a to to jest po prostu gówniara pasująca do dramatu o poszukiwaniu ojca, ale nie do filmu akcji.

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Zanim się pojawiłeś

Bardzo realny. Pokazuje, że nawet najbogatsi po wypadku nie mogą się uchronić przed jego konsekwencjami zagrażającymi życiu.

verdiana verdiana napisał(a) o Szczęście świata

Gadają, ale to puste słowa, zera akcji w sensie jakiegoś życia wewnętrznego bohaterów.

verdiana verdiana napisał(a) o Więzień labiryntu (6)

To mógł być taki dobry film! Ale za dużo wycięli, pozmieniali, skrócili i spłaszczyli. Nawet z buldożerów zrobili jakieś skorpiony. W książce wszystkie sceny nocne są dokładnie opisane, w filmie powinno to być pokazane obrazem - nie jest, jest tak ciemno, że nic nie widać. Zmarnowany potencjał.

6 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Jak ojciec i syn

Doskonały film, nie spodziewałam się, że Japończycy taki film nakręcą, tak pochylą się nad uczuciami, emocjami, więziami, a tu proszę, każą nam się zastanowić, co ważniejsze: geny czy może jednak miłość i więź dziecka z rodzicami. Odpowiedź wydaje się oczywista.

verdiana verdiana napisał(a) o Karol - człowiek, który został papieżem (3)

Dubbing pogrąża ten film, jest tragiczny, katastrofalny, nigdy nie spotkałam czegoś tak okropnego. Pominę to, że nie pasuje zupełnie. Błędów w nim zatrzęsienie! "Roztrojone pianino babci" (jak się roztraja pianina? Też chcę, jedno bym zatrzymała, a dwa sprzedała), "Chcę wiedzieć, co się dzieje z Witoldem Brożek" i inne kwiatki ciągną ten film w dół. Puka od spodu.

3 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o God's Not Dead

To mógł być taki dobry film, tymczasem jest pełny klisz, z których najbardziej irytuje stereotyp ateisty nawracającego się na łożu śmierci.

verdiana verdiana napisał(a) o Lucy

Trochę słabo opierać film na fikcji z rzekomym 10% wykorzystaniem mózgu, skoro wszyscy znają prawdę. Też mi pachnie komedią. Ale dobrze się bawiłam. ;)

verdiana verdiana napisał(a) o Sarila (6)

Te postacie się jakoś kanciasto poruszają, ale generalnie fajna baja z morałem, ale bez moralizowania. I przyzwoity dubbing.

6 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Syn Boży (4)

Różnica między dobrym filmem a obrazoburczym kiczem jest cienka i tu ją przekroczono. Daleko mu do "Pasji". A dubbing to ostatni gwóźdź do trumny.

4 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o 24 Godziny: Wybawienie (5)

To wprowadzenie do 7. sezonu, taki dwuodcinkowy pilot.

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Sklep dla samobójców

Pomysł świetny, ale wykonanie fatalne. Piosenki jak dla upośledzonych dzieci. Nie wierzę, że nie dało się znaleźć kogoś, kto umie śpiewać.

verdiana verdiana napisał(a) o Papusza (5)

Książka dużo lepsza i wg niej Papusza była piękna jak lalka i miała niezwykły dar przekonywania ludzi (to pierwsze można zauważyć, oglądając zdjęcia). Papusza filmowa wygląda jak stara pijaczka i brzmi fałszywie. Poza tym przez większość filmu aktorzy mówię po cygańsku i to nie jest tłumaczone. Napisy są zbyt małe, żeby je odczytać. Muzyki zaskakująco mało. Zdjęcia przepiękne, ale same nie zrobią przecież filmu.

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Czas na miłość

Fantastyczna komedia! A Bill Nighy mnie po prostu rozkłada na łopatki ;D

pokaż więcej