Profil użytkownika verdiana

Low Country: The Murdaugh Dynasty (2022)

Synalek Paul zamordował swoją dziewczynę i nianię. Synalek Buster zamordował chłopaka ze swojej szkoły. Tatuńcio zamordował synalka Paula i żonkę. Brawo, wspaniała rodzina! Żaden z nich nie poniósł konsekwencji, więc w ogóle wspaniała policja i sąd. :/

Fauda (2015)

Dziwny serial. Nie można się w niczym połapać, bo połowa w ogóle nie jest tłumaczona. Co ciekawe, nie jest tłumaczona połowa palestyńska. Izraelscy okupanci nie tylko są tłumaczeni, ale wręcz mają lektora. I tyko ich się rozumie. Absurd.

BTK: Spowiedź seryjnego mordercy (2022)

Bind Torture Kill - to rozwinięcie akronimu.

Zbyszek (1969)

To nie jest film dokumentalny ani film o Cybulskim. Niczego się z niego nie dowiedziałam. To tylko zlepek scen z filmów, w których Cybulski grał.

Brzydkie kaczątko (1974)

Ocena niska, bo wg scenarzysty jedynym lekarstwem na niską samoocenę i nieduże ego u kobiety jest... przespanie się z pierwszym lepszym f... facetem. Jakby to od faceta zależało, co kobieta myśli o sobie i czy w siebie wierzy. Bleh.

1670 (2023)

Teksty świetne, satyra udana, ale zrobione to jest jak "Korona królów", no słabo. :(

Running Wild with Bear Grylls the Challenge (2022)

Obejrzałam sezon I i nie było w nim ani jednej osoby wymienionej w obsadzie... WTF?

Madoff: The Monster of Wall Street (2023)

Tyle gadania przez 4 odcinki, a ani słowa nie powiedzieli o tym, jak dokładnie ten oszust to robił. Co konkretnie robił, poza tym, że brał cudze pieniądze. To, że je brał, to jeszcze nie przestępstwo - na czym niby zarabiał takie wysokie %?? Nic nie wytłumaczyli, więc dla mnie to słabo. Nie powiedzieli też, co się potem stało z tą instytucją finansową, która legitymizowała działania Madoffa, przecież zrobili mu kontrolę i go nie oskarżyli o nic, czyli skłamali, że wszystko jest ok - jaką karę za to ponieśli? Jedna z osób, która wpłaciła pieniądze, zatrudniła kogoś do sprawdzenia Madoffa i też dostała odpowiedź, że jest ok - więc jaka kara dla tego sprawdzacza?? O karach dla ludzi, którzy podpisywali nielegalne umowy z Madoffem, też prawie nic nie ma, nie ukarali wszystkich?? Odebrali kasę jednym, żeby ją oddać drugim, a przecież oni też podpisali taką samą umowę nielegalnie!

Ostatni dzień lata (1958)

Ona mówi, że jest prawie jego rówieśnicą, dlaczego więc facet w wieku 28 lat jest "młody", ale kobieta w wieku 28 lat jest "dojrzała"??

verdiana napisał(a) o: verdiana
The Canterville Ghost (2021)

Trochę jakby współczesna odmiana "Ojca Browna". Nie jestem pewna, czy mi się to podoba.

verdiana napisał(a) o: verdiana
#Jestem M. Misfit (2019)

Ktoś, kto to nakręcił, chyba nigdy nie był w Polsce!

verdiana napisał(a) o: verdiana
Mecenas Porada (2021)

Skrzyżowanie "Brzyduli" z "Moim agentem" :P

verdiana napisał(a) o: verdiana
Big Mouth (2022)

Po 3 odcinkach nie rozumiem tego serialu ni w ząb. Czy Big Mouth i Big Mouse to ta sama osoba? Dwie różne? W 2. odcinku prokurator najpierw mówi, że ten prawnik na pewno jest Big Mouthem, a z 10s później mówi, że dopiero ustali, kim jest Big Mouse. Czyli to 2 osoby i tożsamość jednej znają, a drugiej nie? O co tu w ogóle chodzi?

Big Mouse ma rzekomo tatuaż z myszą na plecach, więc wynika z tego, że to jednak 2 osoby?

verdiana napisał(a) o: verdiana
Cztery pory roku (1985)

Mam wrażenie, że ten dom i w ogóle to miejsce już grało w podobnym filmie o małżeństwie mieszkającym na łonie natury. Ktoś może kojarzy i podpowie?

verdiana napisał(a) o: verdiana
Farmerzy (2021)

Kapitalna komedia, świetnie się bawiłam, ale nie jestem pewna, czy podoba mi się przedstawianie terrorystów jako miłych ludzi, hm.

verdiana napisał(a) o: verdiana
Escape Room: Najlepsi z najlepszych (2021)

Wow, całkiem niezła rozrywka. Ze wszystkich filmów o escape roomach podobał mi się tylko ten.

verdiana napisał(a) o: verdiana
Krakowskie potwory (2022)

Miałam wysokie oczekiwania, bo mitologia słowiańska jest wyjątkowo bogata i ciekawa. Mogło być magiczne, niesamowite fantasy, a zrobiono z tego horror. :( Tak zmarnować taki temat. :(

verdiana napisał(a) o: verdiana
Dopesick (2021)

Nie mogłam znieść tego serialu. Tak się składa, że choruję na chorobę uznaną przez medycynę za najbardziej bolesną na świecie. Nie istnieją większe bóle. Biorę takie dawki leków pbólowych, że jedna dawka kogoś innego by zabiła. Choroba jest genetyczna, więc jestem zależna od tych leków, ale nie uzależniona. Oxycontin to jakaś hucpa. P-bólowo nie działa w ogóle, nawet w ogromnej dawce. Nie uzależnia takoż. Można go przestać brać z dnia na dzień - tak sama zrobiłam. Jest przetwarzany przez cytochrom P450, więc jak ktokolwiek może myśleć, że działa?! Bunondol działa lepiej - jest od 18 do 40 razy silniejszy od morfiny. Biorę go od 9 lat również w dawkach gigantycznych. Też działa słabo, ale innego nie wymyślono. Też nie uzależnia. Nie powoduje żadnego haju, więc co niby mogłoby sprawić, że ktoś chce go brać na coś innego niż ból??? Opioidy mają skutki uboczne - koszmarne zespoły odstawienne, mimo że się go nie odstawia.