Profil użytkownika verdiana

Julie i Julia (2009)

Zadziwiająco dobry film, choć opis wskazuje na coś innego. :) Streep znakomita, bo gra inaczej niż zwykle, a zwykle nie gra, tylko jest sobą.

verdiana napisał(a) o: verdiana
Syrena (2018)

Całkiem fajny serial, ale cały czas czekałam na jakieś sensowne wyjaśnienie, jak to się stało, że syreny żyjące pod wodą, i to na samym dnie!, gdzie nie dociera słońce, mają czarną skórę. Bo czarna skóra u ludzi ma znane naukowe wyjaśnienie. Ale u syren, które nie mają dostępu do słońca, a żyją w oceanie na szerokości geograficznej, w której jest normalna śnieżna zima, jak w Europie, a nie w Afryce? Nie doczekałam się.

Podróżnicy (2016)

To przykład, jak można zmarnować świetny potencjał!

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (2015)

Krzywkowska kapitalna! I to ona zawyża ocenę, bo tekst źródłowy jest koszmarny.

Crimen (1988)

Jaki to zaskakująco dobry serial! I Linda potrafi grać! Jak to się stało, że potem go zaszufladkowali jako amanta bad boya? Wielka szkoda!

W matni (2019)

To komedia! Wygląda jak Tarantino, tylko jeszcze gorzej.

W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

Netflix robi takie słabe filmy? Trudno uwierzyć. Po co było wymyślać tę bzdurę o jakimś meteorycie? Przecież to zwykła nerwiakowłókniakowatość! To mogli być zwykli mordercy mordujący z odrzucenia i byłoby ciekawie, a tak... słaba baja dla dzieci, bo nie dla dorosłych przecież.

Outsider (2020)

Zapowiadał się dobry kryminał o tym, jak ktoś prokuruje dowody i wrabia niewinnego, a potem coś poszło nie tak.

Liga niezwykłych dżentelmenów (2003)

Bardzo fajna baja dla dorosłych z bohaterami z dzieciństwa, a do tego fajne efekty, choć film dość stary. Fajne. :)

Urodzeni mordercy (1994)

Z filmu na faktach zrobić pastisz? No żenada. Ci ludzie naprawdę zostali zamordowani przez parę nastolatków - bez powodu - a ktoś sobie komedyjkę z tego robi? Nie można było wymyślić jakiejś historyjki?

Świat w ogniu (2019)

Świat w ogniu? Raczej tylko Ameryka. A właściwie to tylko jeden szpital. LOL.

Na bank się uda (2019)

Bardzo fajna klasyczna komedia w starym stylu. Dziędziel jak zawsze wymiata, uwielbiam tego aktora!

Our Boys (2019)

Izraelska okupacja Palestyny jest najdłuższą okupacją w dziejach świata (!!!). Izraelczycy podjęli ją tuż po II w. ś., tuż po niemieckiej okupacji Polski i tuż po doświadczeniu niemieckich obozów zagłady. Z ofiar przeistoczyli się w jeszcze gorszych oprawców niż Niemcy. I paradoks: Polacy organizujący akcje i zabijający niemieckich okupantów to bohaterowie, ale Palestyńczycy organizujący akcje i zabijający izraelskich okupantów to już "terroryści". Serial przedstawia sprawę tak, jakby okupanci mieli prawo do okupacji cudzego kraju, jakby byli ofiarami, a nie sprawcami.

Men in Black: International (2019)

Ale fajna zabawa! Najlepsza część ze wszystkich trzech! <3

Jeździec bez głowy (2013)

Całkiem przyjemna rozrywka, jeśli się ją traktuje jako bajkę dla dorosłych. Nie polecam oglądać po ciemku. Ten serial jest fajny tylko w dzień. :)

Casting na JonBenet (2017)

To niby film dokumentalny, ale jest w nim zadziwiająca ilość nieprawdy. Udowodniono już przecież, że 9-latek jednym ciosem latarką bez problemu powoduje obrażenia dokładnie takiego samego kształtu jak miało dziecko. I że węzeł zrobiła osoba dorosła, a dziecko duszono już po śmierci (robiono jej też inne rzeczy, też po śmierci), bo cios w głowę spowodował śmierć pnia mózgu. Tutaj nawet sprostowania nie ma. :(

Sharon Tate (2019)

Zrobiono z tego filmu tanie filmidło o histeryczce i rzezi, z muzyką filmową klasy C, sterującą emocjami.

Hej, skarbie (2009)

Bardzo dobry film, niemal dokument, w dodatku uniwersalny, bo to się ciągle dzieje gdziekolwiek, także w Polsce. I to w XXI wieku.

Przypływ wiary (2019)

Przecież to nie kwestia boga, a nauki! Nie wierzę, że twórcy filmu czy widzowie nie wiedzą, że w stanie hipotermii można nie oddychać nawet kilka godzin, a potem wyzdrowieć całkowicie. Zdaje się, że nawet 2 ostatnie rekordy w tej kwestii należą do Polaków - obie osoby są całkowicie zdrowe, w tym jedna dorosła! Jest nawet taka metoda ratowania życia, że celowo wprowadza się chorego w hipotermię, żeby zdążyć go przewieźć np. do szpitala, w którym można go dalej reanimować.
W tym filmie mówią, że zimna woda nie przysłużyła się jego mózgowi - otóż jest dokładnie odwrotnie, właśnie dzięki zimnej wodzie dzieciak przeżył i jego mózg został zakonserwowany, dzięki czemu mógł bez tlenu wytrzymać znacznie dłużej niż 5 minut. Dzieciak był pod wodą zaledwie 20 minut, a ratuje się ludzi z hipotermii po kilku godzinach! Wracają do siebie bez żadnych skutków ubocznych. Ten film to hołd dla nauki, nie dla żadnego boga.