your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

verdiana verdiana napisała o Wdowy

Książka była świetna, ale z filmu zrobili sieczkę. Żona Harry'ego ma na imię Dolly i nie przypominam sobie, żeby była czarnoskóra. Żadna z wdów nie ma dzieci. Harry zostawił w notesie opis tego skoku, który się nie udał, a nie nowego. Dolly nie miała kierowcy, sama nawiewała spod obserwacji policji. Nie ma tam też polityki. Błędy można wymieniać w nieskończoność. Normalnie takie przeinaczenia mnie nie wkurzają, chyba że rozwalają film - tak jak tutaj. A mógł być naprawdę dobry, tak jak książka!

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Jestem taka piękna!

Zanim obejrzałam, naczytałam się, że to nowa Bridget Jones. Cóż, Renee z Bridget ma jedynie imię i podobny typ urody, ale film jest kompletnie o czymś innym. Jest o samoocenie, postrzeganiu siebie, wierzeniu w siebie. O tym jak niska samoocena wpływa na każdy aspekt życia - nie tylko na samopoczucie, ale efektywność w pracy czy związek. Film jest całkiem niezły, pokazuje to wszystko explicite, ale nie moralizuje.

6 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o I Am Dragon

Baśń, bajka dla dorosłych, bardzo fajnie zrobiona. Rosjanie to umieją. :) Dla miłośników gatunku.

verdiana verdiana napisała o Miłość na Mazurach

Całkiem przyjemny film i ocena byłaby dużo wyższa, gdyby nie to, że rzekomo Polacy mówią w tym filmie między sobą po niemiecku, a jak mówią po polsku, to tak kaleczą język jak ktoś, kto nie rozumie, co mówi, tylko ma fonetycznie zapisane, co ma powtarzać jak małpa. W dodatku wciśnięto tu tyle nieprawdziwych stereotypów o Polakach, że nawet nie wiem, jak to skomentować. Dodam jeszcze, że Kurt nie jest niepełnosprawny, nie stracił władzy w nogach, ma jedynie lekki uraz kolana (niewymagający gipsu) [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Czego życzy sobie kobieta

Po 3 minutach tego filmu ruszyłam do google'a sprawdzać, czy reżyserem jest Woody Allen, a skoro się okazało, że nie, to czy reżyserka nie była jego uczennicą albo czy nie korzystała z jego scenariusza. :) Ale widać Woody Allen wiecznie żywy i bez tego. Świetny film. :)

verdiana verdiana napisała o Pułapka czasu

Świat opanowuje złe, a właściwie to nawet wszechświat. Potrzeba wojowników, żeby walczyć. Oczywiście tymi wojownikami są... 3 purchlaki. Tu mi tramwaj jedzie. Nawet od sf oczekuję w miarę wiarygodnej fabuły.

4 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o M

Nie wiem, czemu F zmienia mi tag lęk na strach. W filmie nie chodzi o żaden strach, tylko o zespół lękowy właśnie.

verdiana verdiana napisała o M

Dziewczyna niby wspomina raz, że się jąka, ale cały film jest o mutyzmie selektywnym spowodowanym zespołem lękowym, bo tak jest zresztą u większości ludzi z mutyzmem, o przełamywaniu mutyzmu i przede wszystkim lęku.

verdiana verdiana napisała o TRON

Faktycznie grafika jak z C64. :D I trochę jak "Przybysze z Matplanety", dla dzieci ewidentnie. :)

verdiana verdiana napisała o Najlepszy

Kurczę, już w którymś filmie widzę tego samego aktora (to Woronowicz?), który za każdym razem, dokładnie tak samo jak poprzednio, szepcze. Szepcze bez wskazań, bo ja żadnych nie widzę. Reżyserzy mu tylko takie role wyznaczają, w których trzeba ciągle szeptać, czy to on sam taki nadgorliwy? Bo w dziesiątym filmie z rzędu to już mnie to wkurza, wolałabym, żeby przestał, i dziwi mnie, że reżyserzy pozwalają na taką manierę. Nawet jeśli się sprawdziła w jednym filmie i była wtedy ciekawą nowością, to [...] Przeczytaj całość

verdiana verdiana napisała o A Therapy

Przecież to nie short, tylko reklama. To teraz reklamy też dodajemy do katalogu? :D

4 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Niewidzialne

To mógł być taki dobry film! Pomysł jest fantastyczny! Ale go zepsuto. Tak złej muzyki nie słyszałam w filmie co najmniej od lat 60. No i lubię teatr, ale nie teatr w filmie, a tu mamy scenografię jak z teatru (albo co gorsza ze studia w hali) i skrajnie teatralną grę jednej aktorki (tej od monologu na koniec). Tak się już nawet w teatrze nie gra. W XXI wieku nawet w teatrze gra się realistycznie, a nie przerysowanie. Podobał mi się tylko krojczy.

verdiana verdiana napisała o Motyl. Still Alice

Drodzy Rodzice, badajcie swoje dzieci. Film jest akurat o Alzheimerze, który pojawia się późno, jak u bohaterki, ale istnieje taka demencja naczyniowa, która może się pojawić w młodości, i to u kilkuletnich dzieci. Im wcześniej wystąpi, tym szybciej postępuje. Nie można jej zapobiec. To nieprawda, że czytanie spowalnia wystąpienie demencji. Ale jeśli się o niej wie, można takiej osobie zapewnić kilka naprawdę dobrych lat, zanim choroba rozwinie się na tyle, że nie będzie się już dało nic zrobić. [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Podwójny kochanek

Uwielbiam Ozona! Ale ten film jest jak nie jego. Te obleśne porno sceny mógł sobie darować i zostawić w domyśle.

verdiana verdiana napisała o Ludzkie dzieci

Dziwny film. Nie trzyma się kupy. Po pierwsze. Jest na świecie masa osób, które nigdy nie będą miały dzieci. Jakoś nie rozwalamy świata i nie wyznajemy zasady hulaj dusza, kota nie ma, tylko żyjemy zgodnie ze swoimi ideałami. Po drugie. Przecież ta kobieta w ciąży nie miała dla świata żadnego znaczenia. O co tyle szumu? Gdyby światu zależało na rozmnażaniu ludzi, to przecież od tego jest in vitro. W tym filmie nie ma żadnej akcji. Nic się nie dzieje. Kończy się też nijak.

3 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Jeszcze nie koniec

Tu nie ma żadnego konfliktu. Konflikt oznacza, że obie strony są równymi przeciwnikami i w równym stopniu używają przemocy. Tu jedynym psychopatą jest ojciec, a sąd mu dał prawa do dziecka! W realu niestety jest tak samo.

7 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Tomb Raider

Fajne zdjęcia. I może byłby fajny film, gdyby nie aktorka grająca Larę. Kompletnie tu nie pasuje. Angelina miała wygląd i posturę, a to to jest po prostu gówniara pasująca do dramatu o poszukiwaniu ojca, ale nie do filmu akcji.

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Zanim się pojawiłeś

Bardzo realny. Pokazuje, że nawet najbogatsi po wypadku nie mogą się uchronić przed jego konsekwencjami zagrażającymi życiu.

verdiana verdiana napisała o Szczęście świata

Gadają, ale to puste słowa, zera akcji w sensie jakiegoś życia wewnętrznego bohaterów.

verdiana verdiana napisała o Więzień labiryntu

To mógł być taki dobry film! Ale za dużo wycięli, pozmieniali, skrócili i spłaszczyli. Nawet z buldożerów zrobili jakieś skorpiony. W książce wszystkie sceny nocne są dokładnie opisane, w filmie powinno to być pokazane obrazem - nie jest, jest tak ciemno, że nic nie widać. Zmarnowany potencjał.

6 gwiazdki

pokaż więcej